nedeľa 28. apríla 2013

Nech nás Boh stojí koľkokoľvek, nikdy nie je drahý (Don Bosco)

Zdravím opäť. Dnes by som sa s vami chcela podeliť nie o zážitok z nejakej knihy, ale o môj dnešný zážitok z Don Bosca. Myslím, že všetky ste tam boli a videli ho. No, nie celkom jeho... :)
Keď som sa dozvedela, že v apríli príde aj ku nám na trnávku a že bude aj deviatnik a všetko okolo toho, rozhodla som sa, že sa pripravím. A ja som sa pomodlila celý deviatnik a na nič som nezabudla! (no dobre, zabudla som sa pomodliť ruženec ale to som hneď na druhý deň nahradila... :) ).
Stihla som dokonca aj spoveď, čo bolo jedno z predsavzatí. A bola som dokonca aj na skvelej prednáške, ktorú mal Kvako. Kvakove kázne mám rada. Vždy mi dajú viac ako keď som na omši ktorú má niekto iný. Páči sa mi ako a o čom rozpráva. Na prednáške som bola aj s Majkou :)
Kvako rozprával o Don Boscovi z iného uhla pohľadu, hovoril veci, ktoré som ešte o Don Boscovi nepoznala a rozprával aj svoje názory a domienky.

Včera sme si s ockom pozreli film. Už aspoň po tridsiatykrát ale stále bol dobrý :) Len sme začali pozerať dosť neskoro, tak poslednú polhodinu som zaspala.

No a dnes sme sa dočkali. Šla som na omšu o jedenástej, kde už stálo veľa ľudí. Postavila som sa dozadu na kraj, kde nebolo až tak teplo a menej ľudí a už išiel zástup miništrantov a kňazov.
Mali by sme si možno uvedomit, ze Don Bosco je v našom kostole pritomny stale alebo by ho nam tam mali nechcať aby chodilo do kostola stále tak veľa ľudí...
Ale bolo príjemné, že bol tak plný kostol a kopa ľudí, aj keď len dnes... Možno niektorí po tomto zážitku začnú chodiť pravidelne.
Prítomnosť Don Bosca dnes rozhodne v kostole bolo cítiť a aj všetky motlidby ľudí, ktorí sa spojili. Bol to veľmi silný zážitok. Kázeň bola o osemnástich dňoch relikvie na Slovensku. Bola veľmi pekná. Je skvelé, ako niekto takto vie takto meniť ľudí. A to ani nie je živý! Úžasné.
Veľmi silná chvíľa pre mňa bola počas prosieb a obetných darov. Vtedy som cítila božiu silu veľmi silno. Keď som videla veľa žien plakať z tej radosti a božej prítomnosti, takého silného zážitku, aj ja som sa rozplakala. Nečakala som, že tam zažijem niečo tak silné.

Po obede som šla na adoráciu futbalistov a vyhlásene futbalovej jedenástky. Zmeškala som fotenie nášho stretka (sorry baby :)) ale bola som tam. Vystála som si radu, asi 15 sekúnd som pobudla pri Don Boscovi a šla som ďalej. Zapísala som svoje pocity,prosby,vďaky a dojmy do pamätnej knihy a potom som si povedala, že pôjdem na spoveď, aby som si mohla spraviť odpustky.
A tak som si spravila aj odpustky, za čo som veľmi rada. Ešte raz som si vystála radu, tentoraz som pobudla u Don Bosca trochu dlhšie a na záver som o pol štvrtej šla na ďalšiu omšu, ktorú mal Janko v zasadačke.

Celý tento deň bol veľmi pekný a silný. Ďakujem zaňho.
B.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára